تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

برجام 2 و 3 و عملكرد روحاني

  برجام 2 و 3 و عملكرد روحاني

  سال جديد با شعار اقتصاد مقاومتي اقدام و عمل آغاز شد. شعاري كه مخاطب اصلي آن، دولت مي باشد. دولتي كه تاكنون با برجسته كردن توافق يك طرفه انجام شده ي برجام، سعي در سرپوش گذاشتن بر تمام ضعف هاي خود دارد. در سال 94 شاهد تذكرات چند باره رهبري به دولت براي اجراي اقتصاد مقاومتي و اعتماد نكردن بر آمريكا بوديم و از سوي دولت نيز شاهد گزارش هاي صوري و همايش هاي نمايشي براي اقتصاد مقاومتي و اصرار  بر حل مشكلات اقتصادي از طريق لغو تحريم ها بوديم.

  تا كنون دستاورد بزرگ برجام براي آمريكا اين بوده كه تمامي زير ساخت هاي هسته اي ايران را نابود و يا غير فعال كرده و تا حد زيادي در بخش هاي حساس كشور نفوذ كرده است و پس از تصويب اقدامات ايران در برجام، ديگر هيچ سخني از اقدامات خود و رفع تحريم نمي زند كه هيچ! بلكه روز به روز تحريم هاي جديدتري را اعمال مي كند. دولت نيز براي حفظ آبرو و دستاورد كذايي خود، مجبور به حمايت از آمريكا و ماله كشي بر بد عهدي هاي آمريكاست.

  اما نام گذاري سال جديد، نشان از اين دارد كه اقدام و عملي در روري زمين، جهت اجراي اقتصاد مقاومتي انجام نشده است.

  برجام 2 و 3

  روحاني شاخص ترين فردي بود كه در سال 94 پس از برجام ،  حرف از برجام 2 مي زد و ادعا مي كرد براي حل معضلات كشور نياز به اجراي برجام 2 داريم اما از محتواي آن و مكنونات قلبي خود و هم دستانش سخني نمي گفت.

  رهبري بصير، با افشاي محتوي و پشتوانه فكري و سياسي برجام 2 روحاني، عملا خط بطلاني بر نقشه هاي روحاني و هاشمي و حاميان خارجي آن ها كشيد.

  از عملكرد روحاني تاكنون شايد بتوان اين برداشت را نمود كه اين ها به دنبال اجراي اقتصاد مقاومتي و حل مشكلات اقتصادي مردم نبوده و نيستند و گويا با اجراي برجام هاي پي در پي، سعي در تسخير نرم سنگرهاي انقلاب و تغيير سبك و سياق تحليل هاي سياسي مردم و محاسبات مسئولين  دارند.

  از طرفي رأي آوري روحاني و هاشمي و هم حزبي هايشان در مجلس شورا و خبرگان تهران، به اين جريان جان دوباره اي داده كه با قدرت بيشتري در مقابل خواسته هاي رهبري و نظام ايستادگي كنند، اما هاشمي و روحاني بايد بدانند كه رأي تهران و آن هم شمال شهرش و سرمايه داران بي درد، مساوي رأي ايران نيست و در انتخابات رياست جمهوري ، روحاني مزد خود را از بازي دادن مردم با برجام هاي 2و 3 و .. خواهد گرفت. 

  جهت تدقيق بيشتر بخشي از سخنان امام خامنه اي را در ذيل مي آوررم:‌

   درست توجّه کنید تا من توضیح بدهم؛ من حرف طرف مقابل را بگویم، بعد آنچه را اقتضای حق و حقیقت است بیان کنم. حرف طرف مقابل یعنی همان دستگاه تبلیغاتی و فکرساز و جریان‌ساز، این است که میگوید ایران دارای ظرفیتهای فراوان اقتصادی است و هدف از توافق هسته‌ای این بود که کشور ایران بتواند از این ظرفیتها استفاده کند؛ خب، این توافق انجام گرفت لکن این توافق کافی نیست و مسائل دیگری هم هست که در آنها هم بایستی ملّت ایران، دولت ایران، مسئولین ایران تصمیم بگیرند و اقدام بکنند؛ مثلاً فرض بفرمایید امروز در منطقه‌ی غرب آسیا -یعنی همین منطقه‌ای که غربی‌ها به آن میگویند خاورمیانه- جنجالها و آشفتگی‌های بسیاری هست؛ خب، این مشکل برای کلّ منطقه است و اگر میخواهید کشور شما از این مشکل نجات پیدا کند، باید سعی کنید این جنجالها فرو بنشیند. چه‌کار کنیم؟ با آمریکا همکاری کنیم، همفکری کنیم، جلسه کنیم، بنشینیم، گفتگو کنیم و یک مدلی را طبق میل آمریکایی‌ها یا طبق توافق آمریکایی‌ها انتخاب کنیم؛ یکی دیگر هم این است.

   یا ما مشکلات دیگری داریم، اختلافات زیادی با آمریکا داریم، این اختلافات را باید حل کنیم، این اختلافات بایستی تمام بشود؛ حالا در حلّ این اختلافات، فرض بفرمایید که ملّت ایران مجبور باشد از اصول خود صرف‌نظر کند، از خطّ قرمزهای خود هم صرف‌نظر کند، بکند؛ طرف مقابل از اصول خود و ارزشهای خود تنازل نمیکند لکن اگر لازم شد، ما باید تنازل کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم؛ تا در نتیجه کشور بتواند از ظرفیتهای خود استفاده کند و مثلاً به یک اقتصاد برجسته‌ای مبدّل بشود. حرفشان این است. بنابراین در قضیه‌ی هسته‌ای توافق شد و اسم این را گذاشتیم «برجام»؛ برجام دیگری در قضایای منطقه، برجام دیگری در قضایای قانون اساسی کشور؛ برجام ۲ و ۳ و ۴ و الی‌غیرذلک بایستی به‌وجود بیاید تا ما بتوانیم راحت زندگی کنیم. این منطقی است که سعی میکنند این منطق را در بین نخبگان جامعه و از سوی نخبگان جامعه به افکار عمومی جامعه منتقل کنند. معنای این حرف چیست؟ معنای این حرف این است که جمهوری اسلامی از مسائل اساسی‌ای که به حکم اسلام و به حکم برجستگی‌های نظام جمهوری اسلامی پایبند به آنها است، صرفِ‌نظر کند.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : برجام ,روحاني ,اقتصاد ,توافق ,دولت ,اجراي ,اقتصاد مقاومتي ,عملكرد روحاني ,اجراي اقتصاد ,نخبگان جامعه ,برجام دیگری ,اجراي اقتصاد مقاومتي ,
  برجام 2 و 3 و عملكرد روحاني

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر